Zvířecí útulek se dočkává nové střechy a chystá den otevřených dveří

Mladoboleslavský zvířecí útulek úspěšně funguje už skoro rok a nyní se dočkává další slíbené investice, tedy opravy střechy. „Tato investice byla nutná. Střecha byla opravdu ve velmi špatném stavu. Jsem rád, že se potvrzuje, že útulek pro zvířata nám tu chyběl a jeho fungování si nesmírně pochvalujeme,“ řekl náměstek primátora Daniel Marek. Práce na opravě střechy začaly před několika dny a postupují velmi rychle. „Samozřejmě chystáme i další investice. Chceme vybudovat potřebnou karanténu pro kočky a líbil mi se mi také psí hotel, v tomto případě nás ale čeká ještě dlouhá cesta,“ doplňuje Daniel Marek.

Útulek se nachází v areálu bývalé hájenky ve Březně, kterou využívala společnost Lesy města MB. Aktuálně je zde k dispozici 19 kotců s výběhy pro malé i velké psy a velká sdílená voliéra pro kočky. Součástí vnitřního vybavení jsou karanténní kotce, přípravna krmiv a veterinární ošetřovna.

Kapacita nyní naplněna není a v kotcích se aktuálně nachází jen pět pejsků. Je to ovšem hlavně tím, že zvířecímu útulku se daří opuštěným pejskům rychle najít nové majitele, případně milující rodiny, které zajišťují dočasnou péči. Velmi dobře funguje i komunita lidí na sociální síti, která se o zvířecí útulek zajímá. Také díky tomu se majitele ztracených pejsků daří najít během krátké chvíle. A když se majitelé z nejrůznějších důvodů nenajdou, je o zvířecí kamarády vždy velmi dobře postaráno. Díky dárcům se dočkávají kvalitního krmiva a vzhledem k pravidelné návštěvě veterinářky se jim dostává té nejlepší péče.

Den otevřených dveří se bude konat 14. srpna. Kromě prohlídky se příchozí mohou těšit na doprovodný program, který zahrnuje například ukázku mantrailngu, bazárek, ukázky výcviku psů, sázení stromků a také se budou opékat buřty.