Zloděj v Bělé pod Bezdězem ukradl hudební nástroje a mnoho dalších věcí za 370 tisíc

Policisté se od neděle 24. září zabývají vloupáním do rodinného domu v Bělé pod Bezdězem. Celou událost nahlásil na linku 158 devětašedesátiletý muž. Ten po příjezdu do domu, který v současné době využívá spíše jako rekreační objekt, zjistil, že se do něj vloupal neznámý pachatel, který mu v něm udělal značný nepořádek, ale především odcizil mnoho hudebních nástrojů, které muž vlastnil a sbíral několik let.

„Zatím neznámý pachatel se vloupal do domu v přesně nezjištěné době od 7. září do 24. září 2021. V domě a garáži pak majiteli rozházel téměř všechny věci a odcizil televizor, notebook, dvě řetězové pily, křovinořez a další nářadí, ale především pak odcizil sbírku hudebních nástrojů. Konkrétně se jednalo o dvě baskytary, dvě elektrické kytary, trombón, trubky a elektrické klávesy. Majiteli tak zatím neznámý pachatel způsobil nemalou škodu na odcizených věcech, a to téměř 370 tisíc korun,“ uvedla mluvčí Policie ČR v Mladé Boleslavi Barbora Schneeweissová.

Policisté na místě zajistili veškeré stopy a po pachateli krádeže pátrají. V případě jeho dopadení a následném prokázání viny hrozí pachateli až 2 roky za mřížemi.