Zloděj ukradl džíny a na útěku skočil nechtěne policistům před auto

Velmi zajímavý případ řešili v neděli 26. září mladoboleslavští dopravní policisté. Ti se v rámci dohledu nad plynulostí a bezpečností v silničním provozu pohybovali v ulicích Mladé Boleslavi a kolem 16. hodiny na přechodu pro chodce vběhl téměř pod kola vozidla osmatřicetiletý muž, který se do silnice rozeběhl v době, kdy na semaforu svítila červená.

„Dopravní policisté ihned muže zastavili a chtěli vyřešit přestupek, kterého se dopustil. Jejich pozornost se však upřela na to, co muž nesl v ruce. Jednalo se o 5 kusů džínů, včetně visaček. Policisté proto zpozorněli a už jim bylo téměř jasné, proč muž tak moc spěchal. Provedeným šetřením bylo skutečně zjištěno, že ten samý muž před několika málo minutami v obchodním centru z obchodu odcizil právě tyto džíny. Moc dlouho si tedy svůj „úlovek“ neužil a byl policisty zadržen krátce po činu,“ uvedla mluvčí Policie ČR Mladá Boleslav Barbora Schneeweissová.

Muž tak dostal nejen blokovou pokutu za přecházení na červenou, ale i pokutu za krádež, které se dopustil v obchodním centru.