Zkušení i talentovaní hráči – BK Mladá Boleslav hlásí posily

Hokejová Mladá Boleslav potvrdila příchody nových hráčů a očekávané odchody. V Bruslařském klubu nebude pokračovat Marek Schwarz, Ondřej Dlapa, Karel Klikorka, David Cienciala a Joona Jääskeläinen. Hostování skončilo obránci Conoru Allenovi, který přišel z Českých Budějovic výměnou za Brandona Aldersona. Ten už se do Mladé Boleslavi rovněž nevrátí.


„Sportovně nás, stejně jako ostatní kluby, čeká velice náročná sezona a to na více frontách, neboť příští ročník bude sestupový a to jak v extralize, tak také v juniorské a dorostenecké soutěži. Provázanost A týmu a mládeže je pro nás klíčová, a proto věříme, že kroky, které jsme doposud dělali, a které ještě dělat budeme, nám dají šanci navázat na předchozí sezonu a posunou nás na další úroveň. Co se týče konkrétně A týmu, tak i s ohledem na účast v Lize mistrů, ve které si přejeme také uspět, chceme po „covidovém“ roce opět držet širší kádr, vytvořit v týmu zdravou vnitřní konkurenci, zkvalitnit některé posty, dál zapracovávat hráče z Akademie a opět se pokusit posunout výkony jak jednotlivých hráčů, tak i celkově týmu,“ řekl sportovní ředitel Radim Vrbata.


Příchody:

Jan Dufek

Čtyřiadvacetiletý útočník je rodákem z Brna, kde také dělal první hokejové krůčky. V poměrně raném věku odešel zkusit štěstí do zámoří, v osmnácti letech si odkroutil jednu sezonu v kanadské juniorské soutěži. Po návratu do Čech se domů nevrátil, místo toho zamířil na sever a postupně prošel celky Litvínova, Mostu, Ústí nad Labem a Kadaně. Poslední tři sezony hrál za Zlín, odkud si příležitostně odskakoval do Poruby. Jan Dufek byl častou volbou trenérů mládežnických reprezentačních výběrů a oblékl už i národní barvy českého A týmu.

Jan Eberle

Osmadvacetiletý obránce Adam Jánošík je rodák Spišské Nové Vsi na Slovensku, kde také s hokejem začínal. V poměrně raném věku si ale jeho i jeho bratra Filipa vyhlédl Liberec, a tak se oba sourozenci stěhovali do Podještědí. Na severu Čech se rozkoukal natolik dobře, že si jej v draftu vyhlédl tým NHL Tampa Bay a tři roky odehrál v kanadské juniorské soutěži. Po návratu znovu zářil v dresu Liberce, v sezoně 2018/2019 se vrátil na rodné Slovensko a v barvách Bratislavy si zahrál KHL. O ročník později vystřídal týmy Litvínova a Plzně a ten uplynulý potom strávil ve švédském Oskarshamnu.

Miloš Kelemen

Jméno Miloše Kelemena většině nejspíš nic neřekne, jedná se o další pokus Bruslařů zalovit ve slovenských vodách. Tomuto útočníkovi je teprve jednadvacet a narodil se ve Zvolenu, kde také až doposud působil. Mladá Boleslav tak bude jeho nejen první českou, ale také zahraniční a „mimodomovní“ zkušeností. Kelemen loni zažil průlomovou sezonu, v dresu Zvolenu si ve 45 zápasech připsal 19 gólů a stejný počet asistencí. Dvakrát oblékl národní barvy Slovenska v týmu do 20 let.

Andrej Košarišťan

Sedmadvacetiletý slovenský brankář strávil drtivou část své kariéry ve své rodné zemi, kde postupně prošel hned několika kluby – Žilinou, Trnavou, Bánskou Bystricou, Liptovským Mikulášem, Novými Zámky či Košicemi. Do České republiky se přesunul teprve loni, sezonu strávil v dresu kladenských Rytířů, kterým pomohl zpátky do extraligy. V posledních dvou letech oblékl i dres národního týmu.

Pavel Pýcha

Pětadvacetiletý obránce Pavel Pýcha je rodák z Českých Budějovic, odkud ale poměrně brzy zamířil „přes plot“ k našim rakouským sousedům a pět let své hokejové dovednosti piloval v Salcburku. Když se vracel domů, patřily jeho myšlenky opět Českým Budějovicím, se kterými prošel prvoligové časy a zažil i postup do extraligy. Českou nejvyšší soutěž hrál v loňském ročníku poprvé a vůbec ne špatně – zaznamenal 10 branek a 16 asistencí.