Vražda v Mladé Boleslavi – pachatel byl zadržen a hrozí mu výjimečný trest!

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Středočeského kraje obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy 43letého muže z Mladoboleslavska, který měl nožem napadnout a usmrtit svého 54letého spolubydlícího, informaci Rádiu MB potvrdila mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.


Událost se stala v neděli 23. srpna mezi třetí a čtvrtou hodinou ráno v jednom z bytů panelového domu v Mladé Boleslavi. Podle všeho došlo mezi oběma muži, kteří předtím navštívili diskotéku, kde také konzumovali alkohol, k hádce a fyzickému napadení, přičemž mladší z dvojice vzal kuchyňský nůž a svého spolubydlícího jím opakovaně napadl. Zranění, která mu tím způsobil, byla tak vážná, že jim přímo na místě podlehl. Okresní soud v Mladé Boleslavi už dnes rozhodoval, zda bude 43letý muž, obviněný ze zvlášť závažného zločinu vraždy, vyšetřován vazebně. Návrh byl ze strany soudce akceptován.

Prokáže-li soud jeho vinu, hrozí mu trest odnětí svobody na 15 až 20 let, případně trest výjimečný. Obviněný muž byl v minulosti za obdobný trestný čin, kvalifikovaný jako vražda ve stadiu pokusu, odsouzen rozsudkem Krajského soudu v Praze k sedmi letům odnětí svobody. Z výkonu trestu byl propuštěn v listopadu 2015.