Vláda rozhodla o dalších opatřeních – jak je na tom aktuálně Mladoboleslavsko?

Vláda v pondělí schválila další opatření proti šíření koronaviru. Zavřou se všechny školy s výjimkou mateřských. Úplně se zavřou i restaurace. Zakazuje se i konzumace alkoholu na veřejnosti. Lidé se budou moci pohybovat maximálně ve skupinách šesti lidí – týká se to skupin venku i vevnitř, například i sportovců. Opatření by se po týdnu mohla zmírnit, pokud se reprodukční číslo za týden sníží na 0,8.

Mladoboleslavsko

Na Mladoboleslavsku je k pondělnímu dni celkem 842 lidí s nákazou koronavirem. Již 484 lidí se z nemoci uzdravilo. Také v našem okrese rostou počty nakažených v těchto dnech velmi rychle.

Bělá pod Bezdězem

Vzhledem k potvrzenému výskytu Covid-19 v budově Městského úřadu v Bělé pod Bezdězem je úřad do odvolání pro veřejnost uzavřen. Pro neodkladný kontakt s úředníky je možné použít mobilní telefony a e-mailové adresy.

Benátky nad Jizerou

V Benátkách nad Jizerou se opět rozdává dezinfekce. Lahvičku je možné vyzvednout v areálu Technických služeb města.

Kosmonosy

Od pondělí omezena provozní doba městského úřadu. Úřední hodiny pro veřejnost budou vždy v pondělí a ve středu od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 15:00 hod.

Bakov nad Jizerou

V Bakově nad Jizerou jsou úřední hodiny v pondělí a ve středu od 8:00 do 17:00 hodin. Preferujte elektronická podání (info@bakovnj.cz, datová schránka č. 6xqbfks) či telefonické konzultace (ústředna 326 214 030).

Mnichovo Hradiště

Také v Mnichově Hradišti došlo k úpravě provozní doby městského úřadu pro veřejnost. Úřední hodiny jsou v pondělí od 8:00 do 13:00 hodin a ve středu od 12:00 do 17:00 hodin.

Mladá Boleslav

Úřední hodiny pro veřejnost jsou po dobu 14 dní v pondělí a ve středu od 8 do 13 hodin. Na všech vstupních dveřích budov magistrátu jsou navíc zveřejněna kontaktní telefonní čísla na všechny odbory a exponovaná pracoviště. Po dobu nouzového stavu muselo být rovněž pozastaveno objednávání na konkrétní termín, objednaní budou obtelefonováni a pozváni na úřední dny. Vedení města dále rozhodlo výrazně omezit rizika šíření koronaviru a začne s rozsáhlou, častou a důslednou dezinfekcí budov, autobusů i dalších míst, kde se často lidé setkávají a mohou nakazit. Dezinfekce se bude aplikovat v budovách magistrátu, městské policie, v městských autobusech, zastávkách, autobusových i železničních nádražích. Zahrne i seniorská zařízení a školy. Použitá dezinfekce je nezávadná, ale proti viru velmi účinná. Na základě rozhodnutí vlády budou od středy 14. října zavřené všechny školy. Kvůli těmto opatřením nebudou od středy také jezdit školní spoje městské hromadné dopravy v Mladé Boleslavi. Autobusy budou jezdit podle prázdninového provozu – omezeny budou spoje označené negativní značkou 14. V některých případech pojedou spoje označené negativní značkou 19, která nahrazuje některé spoje. Toto opatření bude prozatím platit do 2. listopadu – změny mohou nastat podle dalšího rozhodnutí vlády.

Dolní Bousov

V Dolním Bousově jsou úřední hodiny v pondělí od 8:00 do 11:00 a od 14:00 do 16:00 a ve středu od 8:00 do 11:00 a od 14:00 do 16:00 hodin.

Dobrovice

V Dobrovici jsou úřední hodiny v pondělí od 12:00 do 17:00 hodin a ve středu od 09:00 do 11:30 a od 14:30 do 17:00 hodin.