V Mladé Boleslavi je nová bezbariérá provozovna sociálních služeb

Mladá Boleslav má novou bezbariérovou provozovnu sociálních služeb, město o tom informuje na svých webových stránkách. Provozovnu „Poradna LUMA – Václavkova“ najdou zájemci na adrese Václavkova 1115. Vchod je z ulice, provozovna je v přízemí a je bezbariérová. Jedná se o druhou poradnu organizace Luma MB. Stávající provozovna v Nerudově ulici se dvěma místnostmi byla již delší dobu kapacitně nevyhovující. Důvodem je stále narůstající počet klientů a zaměstnanců.

Služby nyní poskytuje již sedm sociálních pracovnic či pracovnic v sociálních službách. S organizací nadále spolupracuje zkušená právnička z řad advokátů, s níž jsou konzultovány složitější případy. Luma se nadále věnuje zejména případům ohrožených dětí, obětem domácího násilí a trestných činů, osobám v krizi a lidem žijícím v sociálně vyloučených lokalitách. Pracovnice vyjíždí za klienty i do terénu v rámci okresu MB, v případě trestných činů vč. domácího násilí též do okresů Mělník a Semily. Lidem ve finanční tísni je poskytována materiální pomoc ve formě potravin, hygienických a úklidových potřeb, oblečení a potřeb pro děti, respirátorů ad.

V Poradně LUMA – Václavkova je možné poskytovat v jednu chvíli až čtyři konzultace. Další konzultace mohou zároveň probíhat v původní poradně v Nerudově ulici. Kapacita služeb tak byla výrazně navýšena. Do obou poraden je možné přijít ve středu v době od 15 do 17 hodin bez objednání. Na zbylé dny a časy (po-pá 7:30-17:00) je nutné předchozí objednání na tel. 774 427 557, 774 428 192 a 777 107 953.
Za pomoc při stěhování LUMA srdečně děkuje dobrovolným hasičům z JSDH Podlázky.