Už více než 300 nakažených v okrese Mladá Boleslav

Počet potvrzených případů nákazy koronavirem poprvé na Mladoboleslavsku překonal hranici tří set. KHS Středočeského kraje hlásí ke středečnímu dni v našem okrese celkem 318 případů, to je o 120 potvrzených případů více než v úterý. Velký počet lidí se v těchto dnech nechává také testovat a čísla pravděpodobně výrazně porostou. Naopak celkem 281 lidí se v našem okrese z nemoci uzdravilo.

V Česku začne v pondělí 5. října opět platit nouzový stav, má zabránit šíření epidemie koronaviru. Návrh ministra zdravotnictví Romana Prymuly schválila vláda. Prymula důvody zavedení zvláštního režimu vysvětlil dopoledne ve Sněmovně snahou zbrzdit tempo růstu počtu nemocných. Bez vyhlášení nouzového stavu by podle něj mohl počet pacientů s covidem koncem října ohrozit kapacitu zdravotnických zařízení. Nouzový stav doprovodí opatření avizovaná zatím na dva týdny, například uzavření středních škol v rizikových oblastech.

Aktuálně nemocných je 34 448 lidí, u většiny má nemoc covid-19 lehký nebo bezpříznakový průběh. V nemocnicích je podle údajů k pondělku 825 lidí, ve vážném stavu je 187 z nich.