Také na Mladoboleslavsku nabírá koronavirus na síle

Koronavirus v Česku nadále nabírá na síle a stejné je to také na Mladoboleslavsku. V našem okrese je k pondělnímu dni už 108 nakažených lidí, je to o 34 více než v pátek. V nemocnicích po celém Česku leží 288 osob, z nich 69 na umělé plicní ventilaci nebo mimotělní podpoře životních funkcí. To je třikrát víc než před měsícem. Podobný počet vážně nemocných pacientů mělo Česko naposledy koncem dubna.


Vývoj v jednotlivých okresech se rychle mění. Nejhůře je na tom Praha (145,89 nakažených na 100 tisíc obyvatel), za kterou následuje Plzeň-jih (144,91) a Kladno (137,55). Výrazně se zhoršila situace na Pardubicku, kde hygienici evidují hromadnou nákazu v sanatoriu pro seniory v Holicích.


V souvislosti s koronavirem zemřelo 456 pacientů. Nejvíc zemřelých je z Prahy a Moravskoslezského kraje. Větší množství obětí zaznamenaly i úřady v Královéhradeckém kraji.


Kvůli velkému počtu nových případů Vojtěch minulý týden téměř ze dne na den rozhodl o plošném nošení roušek ve všech vnitřních prostorech v Česku. V Praze, kde denně přibývá v posledních dnech více než sto nakažených, navíc už několik dní musí bary a restaurace zavírat mezi půlnocí a šestou hodinou ráno. K tomuto zpřísnění od pondělí přistoupil kvůli zhoršení epidemiologické situace také Středočeský kraj a Uherskohradišťsko.


Podle vládního zmocněnce pro vědu a výzkum, epidemiologa a bývalého náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly Česko čelí druhé vlně epidemie. Počty tak podle něj ještě několik týdnů porostou, než se začnou projevovat znovu zavedená opatření.