Sportovcem roku v Benátkách je hokejista Radim Šimek

Město Benátky nad Jizerou vyhlásilo Sportovce roku města za rok 2019. Slavnostní večer spojený s vyhlášením výsledků ankety se konal v hale NIBE, za účasti starosty města Karla Bendla, nebo hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové. Večerem provázel moderátor Pavel Petr. První místo obsadil Radim Šimek – benátecký odchovanec, český profesionální hokejový obránce a současné době hráč San Jose Sharks. Na druhém místě skončil fotbalista Jablonce Jan Chramosta a třetí fotbalista SK Benátky Viktor Šimeček.


Cenu za celoživotní přínos získal Alois Kyzivát – dlouholetý aktivní hráč fotbalu, ale také volejbalu v Benátkách nad Jizerou, v pozdějším věku obětavý a spolehlivý funkcionář v oddíle kopané.


Objevy roku do 18 let jsou: Jakub Zajíček – hráč švédského hokejové klubu Lidingö Viking, Lukáš Vesecký – SC BMX BENÁTKY, mistr ČR 2019 do šestnácti let i člen Czech Talent Team a Václav Simon z BK 1973 Deltacar Benátky.


Kategorii nejpopulárnější sportovec opanovala badmintonistka Kateřina Zuzáková z BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou.


Mezi trenéry mládeže zvítězil Lukáš Došlý z SK Benátky nad Jizerou. U trenérů dospělých vyhrál podle očekávání Petr Martinec z BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou.


V kategorii kolektiv roku 2019 vyhrál BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou (1.místo na mistrovství republiky družstev, pátá příčka na mistrovství Evropy klubů). Druhé místo obsadili junioři VK Benátky nad Jizerou (vítězství první lize juniorů a postup do extraligy juniorů pro ročník 2019/2020). A třetí místo patří HC Benátky nad Jizerou (účastník Chance ligy).

Foto: NHL.com