Soutěž Boleslavsko hledá talent 2020 vyhrál varhanista David Coufal!

Ani epidemiologická situace nezabránila konání soutěže Boleslavsko hledá talent. První cenu a 50 tisíc korun získal mladý klavírista a student hry na varhany David Coufal, na druhém místě skončila taneční dvojice Eliška Hřebíčková a Ondřej Vokurka, třetí se umístila plavkyně Natálie Tužilová.


„Jsem velmi rád, že navzdory hodně netradiční formě na nás diváci nezanevřeli, můžeme se chlubit skvělou sledovaností, dokonce si troufám tvrdit, že kdyby každý, kdo finálový večer sledoval, dorazil osobně, do sálu bychom se nevešli. Především mám ale velkou radost z toho, kolik nadaných, šikovných a pilných dětí v Boleslavi máme,“ uvedl pro webové stránky města náměstek primátora Daniel Marek, který byl i letos opět členem poroty.

Kromě Daniela Marka a dalších zástupců Šance pro děti v ní zasedl i zpěvák Pavel Calta, tanečnice Veronika Lálová a zpěvačka Nelly Řehořová. Ti všichni v průběhu finálové vánočního koncertu vystoupili a zpestřili tak divákům televizní přenos. V porotě usedl také původně soutěžící, judista Adam Kopecký, který letos ovládl i cenu Sportovec Mladé Boleslavi. Není divu, má za sebou obdivuhodnou sezónu, kdy se postupně stal juniorským mistrem republiky, Evropy i světa.

Kromě prvních tří výherců, kteří si rozdělili 50, 30 a 20 tisíc korun, byli tentokrát oceněni i soutěžící na 4. a 5. místě. „Ten rozdíl mezi prvními pěti byl tak těsný, že nám přišlo nefér toto nezohlednit a neocenit všech pět. Je to o motivaci a podpoře, kterou tím poskytneme,“ vysvětlil předseda správní rady nadačního fondu Milan Pruner. Pátá skončila tanečnice Ilona Sofie Vlková a 4. místo obsadila zpěvačka Adélka Šturmová.

Udělena byla také cena diváků, i toto hlasování probíhalo online a zapojilo se do něj úctyhodných 2701 lidí. Diváky nejvíce oslovil Radek Štrobach, juniorský mistr Evropy v brazilském bojovém umění capoeira.

„Pro mě tento ročník byl úžasným zážitkem. Vidět ty tváře dětí a radost, že my jako diváci, dospělí i děti, uznáváme jejich umění, píli, tvrdou práci je úplně něco jiného v tom nejlepším slova smyslu. Navíc jsem byla velice mile překvapena, jak skromní a pokorní tito talentovaní mladí lidé jsou,“ dodala za Nadační fond Šance pro děti Iva Crookston.

foto: mb-net.cz