Tři vážné dopravní nehody – u Vince vyhasl lidský život

Složky integrovaného záchranného systému zasahovaly u třech vážných dopravních nehod na Mladoboleslavsku. V obci Klášter Hradiště nad Jizerou narazilo po 10. hodině osobní vozidlo do plotu. „Hasiči řešili únik provozních kapalin a protože se řidiči udělalo nevolno, pomáhali s jeho péčí před příjezdem záchranářů,“ řekla Rádiu MB mluvčí HZS Středočeského kraje Tereza Fliegerová.


Další dopravní nehoda se stala dopoledne na silnici 1/38 poblíž obce Čistá. Osobní auto se srazilo s nákladním a na místě opět zasahovaly všechny složky IZS. „Hasiči zasypali uniklé kapaliny a zajistili předlékařské ošetření jedné zraněné osobě, která si stěžovala na bolest krku“ upřesnila Tereza Fliegerová. Příčiny nehod vyšetřují policisté.

Po 15. hodině se stala vážná nehoda na silnici vedoucí z Neuberku na Zámostí. Poblíž obce Vinec narazilo osobní auto do stromu a skončilo v příkopě. Resuscitace záchranářů bohužel nepomohla a devadesátiletý muž na místě zemřel. „Senior řídil osobní vozidlo Audi A2 ve směru jízdy od Mladé Boleslavi na Zámostí a v obci Vinec nezvládl řízení a narazil do stromu. Přestože na místě okamžitě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému se řidiče zachránit nepodařilo“, uvedla mluvčí Policie ČR v Mladé Boleslavi Lucie Nováková. Příčina smrtelné dopravní nehody je předmětem šetření mladoboleslavských policistů.