Škoda Auto zasadila v rámci svého grantového programu miliontý strom

Společnost Škoda Auto zasadila v Mladé Boleslavi miliontý strom v rámci svého grantového programu Škoda stromky, který byl zahájen v roce 2007. Za každý vůz, který automobilka v České republice dodá zákazníkům, vysadí firma jeden strom. Společnost se navíc v rámci řady dalších projektů věnuje ochraně životního prostředí. Při těchto aktivitách spolupracuje i s městem Mladá Boleslav.

Do konce letošního roku bude takto vysazeno celkem 1 093 000 nových stromů na více než 170 místech. Výsadba probíhá na základě každoročně vyhlašovaného grantového programu. Žádosti mohou podávat města, obce, neziskové organizace, školy, národní parky a dalších instituce.

Také město Mladá Boleslav oslavilo Den stromů jejich výsadbou

Město Mladá Boleslav oslavilo 20. říjen zvýšenou aktivitou v sázení stromů. Pracovalo se v areálu 7. a 8 základní školy a další akce mají pokračovat až do poloviny listopadu.

Dalším místem, kam město chystá výsadbu stromů je cyklostezka z Hejtmánky do příměstské části Bezděčín. Zde vznikne alej dvaceti ovocných stromů, mezi které veřejnost v sobotu 6. listopadu dosadí keře. Už nyní jsou díry a na výsadbu je vše připravené.

Dvacet ovocných stromů bude vysazeno také podél cyklostezky z Mladé Boleslavi do Řepova. Dva javory a jedna okrasná jabloň přibude na třídě Václava Klementa, dvě břízy a jeden jeřáb zase v ulici Svojsíkova.

ZDROJ: mb-net.cz