S těžším průběhem covid-19 je hospitalizován pacient také v Mladé Boleslavi

Krajská hygienická stanice Středočeského kraje ve čtvrtek potvrdila dalších pět nakažených lidí novým typem koronaviru na Mladoboleslavsku. Celkem je nyní v našem okrese 35 nakažených. S těžkým průběhem nemoci, kterou způsobuje nový typ koronaviru, se aktuálně v Česku potýkají tři desítky pacientů. První pacient je podle našich informací hospitalizován také na Anesteziologicko-resuscitačním oddělení v mladoboleslavské Klaudiánově nemocnici.


Roušky se vrací


Roušky budou od září povinné i v kadeřnictvích a dalších podobných službách nebo při pohybu po restauraci pro hosty i obsluhu. V říjnu se budou nosit také ve volebních místnostech. Novinářům to dnes řekli ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a hlavní hygienička Jarmila Rážová. Znovuzavedení nošení roušek ve veřejných vnitřních prostorách, školách a hromadné dopravě oznámili členové Rady vlády pro zdravotní rizika už v pondělí. Ministerstvo zdravotnictví dnes zveřejnilo mimořádné opatření.
„Pravidla pro používání roušek jsme nastavili tak, aby zahrnovala místa, kde lze předpokládat vyšší riziko nákazy. Často se jedná o veřejné prostory, ve kterých nelze zajistit udržování dostatečného rozestupu,“ uvedl ministr zdravotnictví.