Řidič ujížděl policistům – bez řidičáku, pod vlivem drog a se zbraněmi v autě

Středočeští dopravní policisté kontrolovali ve středu 5. května bezpečnost v silničním provozu na dálnici D10. Na 55. kilometru řidič osobního vozidla Mercedes-Benz nereagoval na opakované výzvy k zastavení, policejní vozidlo objel a snažil se ujet ve směru na Liberec. To se mu nepodařilo a policisté řidiče s vozidlem zastavili na 71. kilometru dálnice na sjezdu Paceřice v Libereckém kraji.


„Devětatřicetiletý řidič osobní doklady ani doklady k vozidlu nepředložil a odmítal spolupracovat. Na místo byla přivolána policejní hlídka Libereckého kraje, která řidiče podrobila dechové zkoušce s negativním výsledkem. Orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek však vyzněl pozitivně na látky amphetamines/methamphetamines. Policisté při prohlídce vozidla nalezli dva občanské průkazy na jméno řidiče a v zavazadlovém prostoru dvě plynové zbraně. Následnou lustrací dále zjistili, že má muž uložené dva platné zákazy řízení a v době nouzového stavu se opakovaně dopouštěl majetkové trestné činnosti,“ uvdla mluvčí Policie ČR Lucie Nováková.

Policisté Obvodního oddělení Hodkovice nad Mohelkou muži sdělili podezření z přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě prokázání viny hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.