Příznivci Jazzu se mohou v Leteckém muzeu těšit na sérii podzimních koncertů

Letecké muzeum Metoděje Vlacha připravilo další abonentní cyklus Podzim na křídlech jazzu, který návštěvníky povznese do nevídaných hudebních výšin. Hned několik kapel přinese čerstvou krev, či ryze pánskou sestavu, také ty, které nezapomínají na krásné české texty a které bude především pokaždé radost poslouchat. 

Zakoupené abonmá Na křídlech jazzu platí! Zvýhodněné abonentky v ceně 700,- Kč na celé pásmo a stejně tak jednotlivé lístky na koncerty v ceně 150,- Kč  máme ještě k dispozici. Zájemci mohou volat, nebo se stavit od pátku 10. září přímo na recepci každý den od 9 do 17 hod.( tel. 326 211 080).

 Na koho se vždy v pondělky od 19.30 hod můžete v mladoboleslavské letecké kantýně těšit?

 27.9. 2021 

Pražská Dixielandová Společnost 

Přes svůj věk jsou členové PDS milovníky dixielandu a starého pojetí jazzu, můžete se proto těšit na neotřelé pojetí skladeb vám dobře známých.

18.10.2021 

Joker’s Band

Ryze pánský Joker’s Band tvoří zpěvák, hráč na saxofon a klarinet Ruda Musil, zpívající trumpetista Ladislav Koucký a držitel světového rekordu v počtu skladeb hraných z paměti, pianista Radim Linhart, který je boleslavskému publiku již známý z koncertů Na křídlech jazzu. Při poslechu skladeb v jejich energickém podání pocítíte euforii z krásně podaných českých textů a světoznámých melodií. 

8. 11.2021

Tmavomodrý svět s Jakubem Machuldou

Jakub Machulda je mladým zpěvákem, který umí nejen nádherně zpívat jako král rock’n’rollu, Elvis Presley, ale velmi něžně si dokáže pohrát a podat melodie, které k letectví a době dávno minulé patří. Tmavomodrý svět bude plný melodií tria pánů Voskovce+Wericha+Ježka a na kytaru doprovází náš skvělý kytarista Petr Krumphanzl.  

29.11.2021

Jakub Šafr a Swing Trio Avalon

Klavírista Jakub Šafr je v Mladé Boleslavi dobře znám svou hudební tvorbou a spoluprací s mladoboleslavským divadlem či bravurním výkonem ve hře Novecento. Přiveze spolu s tajným pěveckým překvapením rovněž své kolegy a přátele z Českých Budějovic, kde by chtěl žít každý! Bicman Jan Kubeš a  klarinetista Martin Voříšek tvoří spolu s Jakubem po léta Swing Trio Avalon a publiku tak perfektně zprostředkují atmosféru 30. let a mnohé překrásné melodie, které rozvíří LMMV do poslední vrtule. 

13.12.2021

J.J. Jazzmen a Barbora Vágnerová

J.J. Jazzmen je jazzovou kapelou složenou z vynikajících pražských profesionálních hudebníků, ve které se vyznává jediné náboženství – láska k jazzu a umělecká svoboda. Již 27 let hrají na festivalech v Evropě a zámoří a pražské jazz kluby jsou jejich domovem. Mají  za sebou spolu s Barborou, která už léta cykly Na křídlech jazzu připravuje, cestu do New Orleans, či festivaly v Polsku, Švýcarsku a Německu. Co o nich řekl matador světového jazzu, baryton saxofonista, aranžér a profesor na Berklee College of Music, Jan Konopásek, budiž mu v jazzovém nebi přáno: 

„Kapela J.J. Jazzmen hraje tradiční jazz s příchutí 21.století. Jejich suverénní a neškrobený projev je výjimečný tím, že jsou věrni neworleanské tradici, kterou ale interpretují současným způsobem.“ 

Večer 16. srpna spolu s Barborou vystoupí náš bravurní hráč na kornet, Jiří Masáček, elitní kontrabasista Jan Greifoner, špičkový pozounista Josef Pospíšil, famozní pianista Vladimír Strnad, a samozřejmě kapelník a bicman Miloš Kejř.A nebude chybět ani jazzová Silent Night!