Příroda se zbláznila – Klokani na Radouči a medvěd spatřen v Mladé Boleslavi?!

Velké překvapení v Mladé Boleslavi. Přírodní park Radouč se stal domovem několika klokanů, kteří tu nově žijí jen kousek vedle kolonie syslů. Jak se sem dostali, nikdo neví. Lidé by ovšem měli být velmi opatrní. Zatímco u pozorování syslíků nebezpeční nehrozí, setkání s klokanem nemusí být vždy v přátelském duchu. Oproti úderu lidskou pěstí sice nemá úder předních tlap klokana takovou sílu, zato kopanec zadních nohou může být pro člověka velmi nepříjemný. A protože takový klokan těžko pochopí férová pravidla boxu, raději ho do ringu nezvěte.


Jisté je v současné chvíli jedno. Město Mladá Boleslav plánuje vybudovat menší zoo v horní části Radouče a zda se tedy jedná o první ochutnávku tohoto projektu, na to nám dnes nikdo nechtěl odpovědět.

Medvěd v Mladé Boleslavi? Máme foto!


Další zajímavou zprávou je to, že medvěd, který byl nedávno údajně spatřen v části regionu Prahy-východ, se nyní pohybuje na území Mladé Boleslavi. Šelmu pro Rádio MB vyfotil jeden z posluchačů poblíž Městkého bazénu. Medvěd seděl u stromu na Štěpánce a pravděpodobně zrovna odpočíval.


Ve volné přírodě se přitom medvědi hnědí v okolí Mladoboleslavska nevyskytují. Vzácností jsou i v pohraničních horách – přičemž nejčastěji je jejich pobyt zaznamenán při hranici se Slovenskem; v Chráněné krajinné oblasti Beskydy. Zpravidla žijí prakticky nepozorovaně v lesích, avšak stane se, že při cestách za potravou některé zvíře začne vyhledávat blízkost lidských obydlí.
Máte také fotku medvěda na Mladoboleslavsku? Pošlete nám ji na email: studio@radiomb.cz a my budeme článek průběžně aktualizovat.