Požár seníku v obci Skalsko – vyhlášen byl druhý stupeň poplachu a škoda je tři miliony korun

V obci Skalsko na Mladoboleslavsku došlo v úterý odpoledne k požáru velkého seníku a vyhlášen byl dokonce druhý stupeň poplachu. „Jedná se o požár sena v plechové hale na ploše 150 metrů čtverečních. Na místě zasahuje 13 jednotek hasičů a k zajištění dostatku hasební vody byla zřízena dvě čerpací stanoviště, konkrétně v obci Katusice a v obci Mšeno. K likvidaci požáru bylo nasazeno pět vodních proudů,“ řekla Rádiu MB mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Tereza Fliegerová.

Hasiči se zaměřili na rozebírání uskladněné slámy a její vyvážení na volné prostranství, protože mimo zasažený objekt bylo snadnější hořící materiál uhasit, což zásah značně zefektivnilo. „Při této činnosti pomohlo nasazení dvou nakladačů od místní firmy,“ dodala Tereza Fliegerová.

Na místě jsou se svou technikou také podnikoví hasiči mladoboleslavského závodu Škoda Auto. „Nyní už mají hasiči oheň pod kontrolou. Mohu potvrdit, že se jednalo o požár seníku. Do obce se sjelo mnoho hasičských jednotek i z okolních obcí. Vítr naštěstí fouká směrem od obce a tak nebylo potřeba vyhlašovat mimořádná opatření pro naše obyvatele,“ řekl Rádiu MB před 16. hodinou starosta obce Skalsko Zdeněk Jakubec.

Škoda, kterou požár způsobil, se vyšplhala na tři miliony korun. Příčinou vzniku požáru se zabývá hasičský vyšetřovatel. Událost se obešla bez zranění.