Vyhledat

V Mladé Boleslavi budou opět sdílená kola, ovšem v jiné barvě!

Na růžová kola můžeme v Mladé Boleslavi zapomenout. O sdílená kola ale obyvatelé města nepřijdou. Firma Rekola provozovala službu ve městě automobilů až do začátku pandemie. Město Mladá Boleslav nyní v rámci výběrového řízení vybralo pro zajištění této služby do dalšího období společnost nextbike Czech Republic. Znamená to, že kola budou modro-bílá.


Kromě barvy téměř žádné změny:


Je opět přislíbena podpora z nadačního fondu Škoda Auto a zóny pro využívání těchto kol budou nejen v Mladé Boleslavi, ale i v Kosmonosích a Řepově. Pro službu bude určeno celkem 140 kol a 10 elektrokol.


Nezapomeňte, že bude nová aplikace:


Zájemce si musí stáhnout novou aplikaci nextbike. Mladá Boleslav by se v ní měla zobrazit pravděpodobně do konce tohoto týdne. Registrace do systému nextbike je bezplatná, pro aktivaci je však nutno verifikovat vaší platební kartu částkou 50 Kč, která se automaticky převede na váš jízdní kredit nextbike. Naskenováním QR kódu se kolo automaticky otevře a může se vyjet. Pokud kolo vracíte (nejlépe do stojanů na kola), stáhnete páčku nad zadním kolem směrem dolů. Výpůjčka se tím automaticky ukončí.


Krátká jízda opět zdarma:


Při jízdě na kole je prvních 15 minut zdarma, poté stojí dalších 30 minut jízdy 16 Kč. Dá se koupit i měsíční předplatné na tuto službu za 149 Kč a studenti s kartou ISIC to stojí dokonce jen 99 Kč.  V případě elektrokola je nástup zdarma a pak se platí 1 Kč za 1 minutu jízdy.

FOTO: www.nextbike.ua/en/

261 zobrazení