Vyhledat

Jizera by měla kulminovat na úrovni druhého povodňového stupně.

Vydatný déšť opět zvedl v Česku hladiny řek, v sobotu zejména na severovýchodě země. Největší problémy byly na Frýdlantsku, kde na řekách Smědá a Řasnice platil třetí povodňový stupeň, tedy stav ohrožení. Na nejvyšší stupeň se dostala i říčka Novohradka na Chrudimsku. Na některých místech už ale hladiny řek začaly klesat.


Výstraha platila odpoledne také pro Mladou Boleslav, nebo Mnichovo Hradiště. Na prvním stupni byla Jizera v Železném Brodu a Jablonci nad Jizerou. Až do odvolání platí vysoký stupeň povodňové pohotovosti v Moravskoslezském, Středočeském, Libereckém, Královéhradeckém, Olomouckém, Zlínském a Pardubickém kraji a na Vysočině. Povodňová bdělost platí až do odvolání ve Středočeském, Jihočeském, Libereckém, Královéhradeckém, Pardubickém, Jihomoravském, Zlínském a Olomouckém kraji a na Vysočině.


Podle předpovědí ČHMI by měla Jizera na Mladoboleslavsku kulminovat na úrovni druhého povodňového stupně a pokud vše nezkomplikují další velké deště, má začít během neděle opadávat. Nelze vyloučit, že některé silnice bude nutné uzavřít.


V Mladé Boleslavi zatím působila problémy především říčka Klenice. Rozlila se po loukách pod Vančurovou ulicí i na Štěpánce a na dalších nízko položených lokalitách. V Židněvsi je pod vodou část fotbalového hřiště, voda je i na zahradách a polích v okolí. Také v Dolním Bousově velká voda zaplavila hned několik sklepů a garáží rodinných domů, zcela pod vodou se ocitlo fotbalové hřiště.0 zobrazení