Vyhledat

U Brodců na Mladoboleslavsku hořel mlýn. Škoda bude v řádech milionů! + FOTO

U obce Brodce včera hořel místní mlýn. Převážně dřevěný pětipodlažní objekt se třemi tunami mouky byl požárem zasažen z větší části. Operační středisko vyhlásilo poplach pěti jednotkám s cisternami a výškovou technikou. Velitel čety po příjezdu upřesnil, že jde o požár technologie mletí obilí a střešní konstrukce ve více patrech mlýna. Velký objekt byl uvnitř velmi zakouřen a hasiči v dýchací technice vstupovali „naslepo“ do mimořádně nebezpečného prostoru po úzkém dřevěném schodišti.


Pro maximální efektivitu zásahu byla povolána speciální technika. Ze stanice Mladá Boleslav byl kromě cisteren a výškové techniky povolán kombinovaný hasicí kontejner a také protiplynový automobil. HZS podniku Škoda Auto na místo vyslal cisternu na výrobu suché pěny (systém One Seven), automobilovou plošinu s dostupnou výškou 60 metrů, velitelský automobil a dron.


Zásah byl veden pěti proudy se suchou pěnou a po ustavení plošiny byl vytvořen otvor ve střešní konstrukci. Tím došlo k přirozenému odvodu zplodin hoření bez použití přetlakové ventilace. Požár byl monitorován pomocí dronu a uvnitř objektu hasičům pomáhaly k lepší orientaci termokamery.


Po půl druhé odpoledne byl požár pod kontrolou. Dnes dopoledne bude místo požáru předáno uživatelům. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Vyšetřovatelé na místě vyloučili cizí zavinění. Výše škody se bude pohybovat v řádu milionů korun.
Foto: HZS Středočeského kraje

0 zobrazení