Vyhledat

Ve Škodě Auto se ve středu večer zastaví výroba!

To, po čem volají zaměstnanci firmy Škoda Auto se stane skutečností a čeká je nucené volno! Výroba bude zastavena už od středeční 22. hodiny a znovu obnovena bude v neděli 5. dubna ve 22 hodin, informaci nám potvrdil odborový předák Jaroslav Povšík. Zaměstnanci budou dostávat 70 procent platu, poté 75 procent. Opatření se týká všech závodů v ČR - Mladá Boleslav, Kvasiny i Vrchlabí.


Německá automobilová skupina Volkswagen uzavře na dva až tři týdny své evropské závody. Největšího výrobce aut na světě k tomu vede pandemie způsobená novým typem koronaviru a s ní související odbytové potíže. V Česku bylo v úterý večer 434 potvrzených případů nákazy koronavirem.


Škoda Auto v tuzemsku zaměstnává kolem 33 tisíc zaměstnanců a patří k největším zaměstnavatelům v zemi. Ve firmě jsou dva potvrzené případy nákazy koronavirem. Už kvůli prvnímu potvrzenému případu nákazy koronavirem odbory v mladoboleslavské automobilce požadovaly 14denní karanténu pro zaměstnance. Obstarat je podle nich potřeba i dostatek dezinfekčních prostředků pro pracovníky a pracoviště závodu by se vydezinfikovala.


Předseda správní rady Volkswagenu Herbert Diess v prohlášení uvedl, že loňský rok byl pro celou skupinu Volkswagen úspěšný. Varoval však, že letošní rok bude obtížný, protože epidemie onemocnění způsobená novým koronavirem zatím přinese neznámé provozní a finanční problémy.


Epidemiolog a náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula v následujících dnech očekává nárůst dalších případů nákazy koronavirem. Podle vývoje v ostatních státech předpokládá, že nouzový stav by v Česku mohl platit ještě týdny.

0 zobrazení