Vyhledat

Také Mladoboleslavsko zažívá nouzový stav

Aktualizace: bře 15

Vláda zakázala provoz restaurací a obchodů s výjimkou potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic či prodejen zboží denní potřeby. Opatření platí od sobotních šesti ráno a potrvá deset dní. Výjimku provozovny zajišťující například jídlo pro zaměstnance.


Z obchodů mají od vlády výjimku ze zákazu prodejny: potravin, výpočetní a telekomunikační techniky, audio a video přijímačů, spotřební elektroniky, přístrojů a dalších výrobků pro domácnosti, pohonných hmot, paliv, hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží, lékárny a výdejny zdravotnických prostředků, malých domácích zvířat, krmiva a dalších potřeb pro zvířata, brýlí, kontaktních čoček a souvisejícího zboží, novin a časopisů, tabákových výrobků, služeb prádelen a čistíren, prodeje přes internet a dalšími vzdálenými prostředky, přičemž uvedené zboží a služby se převážně prodávají nebo nabízejí v dané provozovně.Výjimku mají rovněž ty restaurace, které se starají o stravování poskytovatelů zdravotních a sociálních služeb a které jsou ve věznicích, oznámila v sobotu vláda.Zákaz se nevztahuje na prodej mimo provozovny stravovacích služeb, například na provozovny rychlého občerstvení s výdejovým okénkem nebo na prodej jídla s sebou bez vstupu do provozovny, a to bez časového omezení. V Česku je nyní 231 potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru.


První případ na Mladoboleslavsku potvrzen v pátek!

První člověk nakažený nebezpečným koronavirem COVID-19 v Mladé Boleslavi je zaměstnancem společnosti Aufeer Design. V termínu od 4. do 7. března navštívil lyžařské středisk Schladming-Dachstein v Rakousku, kde se zřejmě nakazil.


Automobilka Škoda Auto výrobu zatím neomezuje, kvůli koronaviru se ale obává problémů se zásobováním díly vyráběnými v Číně. Díly se dodávají do různých závodů firmy, postiženo jich tak může být v případě nedostatečných dodávek více. Vedení společnosti muselo kvůli zákazu hromadných akcí nad 100 lidí zrušit svou každoroční výroční tiskovou konferenci, která se měla konat 23. března. Finanční výsledky za loňský rok a plány do budoucna tak firma oznámí pouze formou živého přenosu přes internet bez účasti publika.


Zrušené akce pořádané společností Kultura města Mladá Boleslav, nebo jinými organizátory v prostorách společnosti - seznam nejbližších akcí v Mladé Boleslavi:


11. 3. – Pohádka pro MŠ – zrušeno (DK – MB) 11. 3. – MDŽ – KD Odbory – zrušeno (DK – MB) 12. 3. – 4TET – náhradní termín 4. 5. (DK – MB) 12. 3. – Tre Violini – náhradní termín v jednání (Zrcadlový sál Kosmonosy) 14. 3. – Bazárek – zrušeno 17. 3. – Secondhand Etcimex - zrušeno 18. 3. – Poutníci – Jarní folkparáda – náhradní termín v jednání (DK – MB) 21. 3. – Erotický ples – náhradní termín je 6. 11. (DK – MB) 24. 3. – Pohádka pro MŠ – zrušeno (DK – MB) 24. 3. – Secondhand Marwil - zrušeno 26. 3. – Jazzové jaro – zrušeno bez náhradního termínu, vstupné se vrací (DK – MB) 27. 3. – Citron – v jednání (DK – MB) 28. 3. – Vašo Patejdl – v jednání (DK – MB) 28. 3. – Velikonoční jarmark – zrušeno bez náhradního termínu (Českobratrské nám.)


V případě náhradních termínů zůstávají vstupenky a abonentky v platnosti.
Foto: dotaceeu.cz

0 zobrazení