Vyhledat

Třetí pruh na dálnici u Mladé Boleslavi je dokončen. Kde se bude pracovat příště?

Na dálnici D10 je první třípruhový úsek. Společnost Eurovia předala Ředitelství silnic a dálnic tři týdny před termínem rozšířený kus dálnice mezi exitem 44B na Mladou Boleslav a sjezdem 46 do Kosmonos. Na jednom z nejvytíženějších úseků celé dálnice má rozšíření zvýšit bezpečnost. K rozšíření došlo jen ve směru na Turnov. Stavba vyšla na 22,7 milionu korun. Tento úsek je výrazně zatížen tranzitní dopravou, k dálnici se na místě připojují silnice I/38 a I/16, navíc je zde velmi silný ruch v podobě silniční nákladní dopravy mezi dodavatelskými sklady v Řepově a hlavním výrobním závodem Škody Auto.


ŘSD chystá ještě další velkou akci: rekonstrukci celé křižovatky Kosmonosy. Ta počítá s okružní křižovatkou nad dálnicí i s výjezdem na novou přeložku silnice I/16 do Martinovic. Stavba za čtvrt miliardy má začít v roce 2021. Úpravou má projít také křižovatka v Bezděčíně.


Mezi Prahou a Mladou Boleslaví má postupně dojít k rozšíření D10 na šest pruhů. ŘSD musí zatím pro první úsek z Radonic do Svémyslic přepracovat svoji žádost.

foto: zdopravy.cz

92 zobrazení