Vyhledat

Primátor Mladé Boleslavi hovořil o koronavirové krizi ve vysílání Rádia MB.

Rádio MB odvysílalo v sobotu dopoledne další díl z pravidelných pořadů Hodina s primátorem. Na dotazy moderátora a samotných posluchačů odpovídal Raduan Nwelati. Co dnes například řekl o koronavirové krizi?


- Město Mladá Boleslav je připraveno spustit další opatření, pokud počty nakažených novým koronavirem výrazně porostou. Zatím případné plány sdělovat nebudu, abychom nenahrávali zbytečné panice.


- Apeluji na všechny: buďme trpělivý, ohleduplní a dodržujme vládní nařízení.

Stát i město musí myslet na pomoc nejen podnikatelům a musíme udělat všechno pro to, aby nenastala velká ekonomická krize. Vzájemně pomáhat si ale musí všichni.


- Autobus je velmi rizikové místo, proto je provoz MHD v Mladé Boleslavi dočasně omezen. Tento krok byl důkladně zvážen a doporučen odborníky. Datum obnovení běžného provozu je zatím nejasný. Pokud Škoda Auto obnoví výrobu, přibudou linky, které budou svážet zaměstnance.


- Nechceme brzdit většinu investic v našem městě, na přepracování rozpočtu jsem ale začal pracovat.


- Chystáme potravinové balíčky pro seniory a další pomoc. Čekají nás ale ještě horší časy a počty nakažených určitě výrazně porostou. Právě na to se musíme připravit.


- Školky ve městě se zavíraly postupně. Bylo to na popud rodičů, kteří museli nadále chodit do zaměstnání a neměli své ratolesti kam umístit. Děti jsou navíc vůči koronaviru mnohem více imunní.


Celý rozhovor s primátorem města nabídneme již brzy v sekci "archiv".545 zobrazení