Vyhledat

Omezí automobilka Škoda Auto výrobu?

Zástupci zaměstnanců v automobilce Škoda chtějí jednat s vedením firmy o dočasném zastavení výroby. Chtějí tak preventivně bránit možnému šíření koronaviru v největším českém průmyslovém závodě, informoval o tom zpravodajský server iDNES.cz


Předseda Odborů KOVO Jaroslav Povšík bude dnes o situaci jednat s předsedou představenstva Škoda Auto Bernahrdem Maierem a členem představenstva za oblast personalistiky Bohdanem Wojnarem.


Odbory podle iDNESU kritizují kritizují, že v podniku pracují tisíce lidí na malém prostoru, na společných montážních linkách. Používají společné nářadí a opakovaně sahají na karoserie, které projíždí montážním pásem. Zároveň se stovky lidí dopravují do práce hromadnými prostředky a také se hromadně stravují v závodních jídelnách.


Firma Škoda o víkendu potvrdila první případ nákazy koronavirem. Nakazil se zaměstnanec Škoda Parts Centra, které je mimo hlavní výrobní závod v Mladé Boleslavi. Tento sklad dílů je v Řepově, který s Mladou Boleslaví přímo sousedí. Zaměstnanec se nakazil během dovolené v Rakousku. Další zaměstnanec ze stejného oddělení, který s ním cestoval, je nyní sledován lékaři. Ostatním zaměstnancům, kteří přišli do styku s nakaženým, již byla nařízena čtrnáctidenní karanténa a jejich pracoviště byla taktéž dezinfikována.


Už před časem se mluvilo o tom, že Škoda Auto se kvůli koronaviru obává problémů se zásobováním díly vyráběnými v Číně. Automobilky i jejich dodavatelé komponent, na nichž jsou přímo závislé, potvrzují, že situaci pečlivě sledují a přijímají nouzová opatření.


Spekuluje se o zahájení zastavení činnosti společnosti Škoda Auto řízeným způsobem na dva až tři týdny - formou hromadné dovolené. Na oficiální zprávu a vyjádření čekáme.

Foto: auto.cz

0 zobrazení