Vyhledat

Okres Mladá Boleslav je téměř vyléčen. V pondělí začne další rozvolňování podmínek.

Okres Mladá Boleslav je téměř vyléčen. Co se týká aktuální situace ve výskytu koronaviru, na Mladoboleslavsku je k dnešnímu dni pouze pět nakažených a již 48 lidí se z nemoci uzdravilo.


Další uvolnění pravidel již v pondělí!


Od 8. června se budou moci konat akce pro maximálně 500 osob. Divadla, kina či koncertní sály budou moci zrušit rozestupy v hledištích, kdy musela mimo jiné nechávat neobsazované celé řady. Od stejného data se navýší limity pro počty návštěvníků zoologických zahrad, botanických zahrad a arboret na 250 lidí na hektar, dosud jich mohlo být 150. Od 15. června vláda plánuje v těchto zařízeních zrušit limit úplně. Zrušena budou od 8. června také omezení pro venkovní restaurační zahrádky a povinnost používat roušku v prostorách u bazénů. Pravidla pro relaxační prostory a dětské koutky v obchodních centrech budou zachována.


Volný pohyb mezi Českem a Slovenskem je obnoven!


Od čtvrtka je plně obnoven volný pohyb lidí mezi Českem a Slovenskem a uvolnila se také pravidla pro cestování do Rakouska. Dosud čeští občané mohli navštívit bez povinného předložení negativního testu na koronavirus Slovensko, Rakousko a Maďarsko, ale museli se do 48 hodin vrátit zpět.0 zobrazení