Vyhledat

Na Mladoboleslavsu jsou dva případy nákazy novým typem koronaviru - AKTUALIZUJEME -

Aktualizace: bře 16

V Mladé Boleslavi jsou potvrzené dvě nákazy novým typem koronaviru. První člověk nakažený nebezpečným koronavirem COVID-19 je zaměstnancem společnosti Aufeer Design. V termínu od 4. do 7. března navštívil lyžařské středisko Schladming-Dachstein v Rakousku. Ve druhém případě se jedná o zaměstnance Škoda Auto Parts Centre v Mladé Boleslavi. Také tento muž se nakazil během dovolené v Rakousku a jeho spolupracovník je sledován lékaři. Průběh infekce u nakaženého je mírný. Pracoviště již bylo hloubkově dezinfikováno a ostatním zaměstnancům byla nařízena 14denní karanténa. Lidé v karanténě se často marně snaží získat informace od hygienické stanice a nedaří se jim na linku dovolat.


Spekuluje se o dalších nakažených na Mladoboleslavsku. V případě potvrzení těchto informací, budeme článek ihned aktualizovat.


Vláda zakázala s účinností od půlnoci z neděle na pondělí do 24. března kvůli dalšímu šíření nového typu koronaviru volný pohyb lidí po celé České republice. Zákaz volného pohybu se nevztahuje na cesty do zaměstnání, nezbytné cesty za rodinou, pro základní životní potřeby nebo do zdravotnických zařízení.



0 zobrazení