Vyhledat

Na Mladoboleslavsku jsou dva nové případy nákazy. Pozor na nová hygienická pravidla.

Aktualizace: kvě 3

Na Mladoboleslavsku byly v pátek evidovány dva nové případy nákazou novým typem koronaviru. V našem okrese je k nedělnímu dni 13 nakažených a už 31 lidí se z nemoci vyléčilo. Stále platí, že Mladoboleslavsko patří k okresům s nejnižším počtem nákazy. Ve Středočeském kraji se od začátku pandemie nakazilo 902 lidí a 521 se jich k nedělnímu dni vyléčilo.


Ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo podrobnosti k hygienickým pravidlům pro provozovny, které 11. května obnoví činnost v další vlně uvolňování opatření. Zákazníci na zahrádkách v restauracích od sebe budou muset sedět nejméně s odstupy 1,5 metru, nemusí mít při jídle a pití roušky. V nákupních centrech bude muset být nejméně jeden člověk, jenž pohlídá dodržování pravidel. Lidé v centrech musí dodržovat dvoumetrové odstupy, stejně jako při návštěvě kadeřnictví. Kadeřníci, manikérky a pedikérky budou muset nosit kromě roušky i štít. Do muzeí bude smět po otevření jen 100 lidí současně, maximálně jeden na 10 metrů čtverečních. V divadlech se může obsadit jen každá druhá řada. Vláda od pondělí umožní sportování až 100 lidí současně včetně závodů a tréninků. V létě bohužel nebudou velké festivaly.


Ministryně financí Alena Schillerová předpokládá, že nouzový stav skončí 17. května, pokud to situace dovolí. O prodloužení asi vláda znovu žádat nebude.Takto opušněné byly před pár týdny ulice Mladé Boleslavi v době, kdy panoval největší strach.


4,970 zobrazení