Vyhledat

Na Mladoboleslavsku je už pouze jeden člověk s nemocí COVID‑19.

V okrese Mladá Boleslav je aktuálně už pouze jeden člověk s nákazou novým typem koronaviru a celkem 53 lidí se již uzdravilo. Nemoc v Česku má podle epidemiologů už jen lokální ohniska, nyní zejména v Moravskoslezském kraji a Praze. Ve většině regionů se nové případy ve větším počtu neobjevují.

Klaudiánova nemocnice se podílí na rozsáhlém testování


Více než 2000 testů na stanovení protilátek proti SARS–CoV–2 do současné doby provedla Klaudiánova nemocnice. Na tomto rozsáhlém testování spolupracuje mladoboleslavská nemocnice s automobilkou ŠKODA AUTO. Test, který zjišťuje hladinu protilátek IgG v lidské krvi, se provádí laboratorním testem z odebrané krve. Klaudiánova nemocnice se tak řadí mezi pracoviště, která rozsáhlým způsobem otestovala široké množství populace.

Nově si tento test na protilátky mohou zaplatit v Klaudiánově nemocnici takzvaní samoplátci. Od pondělí 15. června mohou lidé přijít BEZ OBJEDNÁNÍ na odběrové pracoviště oddělení klinické biochemie (tam, kde se provádí běžné odběry krve u hlavní recepce nemocnice na třídě V. Klementa), a to v čase od 11:00 do 12:30 hodin. Na terminálu vyvolávacího systému musí příchozí zadat „Placené služby“. Tento test na stanovení protilátek proti SARS–CoV–2 stojí 500 korun a platit ho budou lidé přímo v místě odběru. Výsledky budou k vyzvednutí za dva dny na recepci nemocnice u hlavního vchodu z třídy Václava Klementa. Pacient se bude při vyzvedávání výsledků, které budou v zalepené obálce, prokazovat občanským průkazem nebo jiným dokladem totožnosti.

Součástí odběru je také vyplňování dotazníku, který sleduje, zda má dotyčný nějaké chronické onemocnění, zda měl teplotu či byl v posledních třech měsících nemocný nebo zda měl ztrátu čichu a chuti. Tento dotazník slouží jako sběr dat ke sledování dalšího vývoje onemocnění koronaviru.


Tento typ testu NESLOUŽÍ jako doklad k vycestování do zemí, které vyžadují negativní test na přítomnost onemocnění SARS–CoV–2. Cena takového vyšetření je 1756,- korun a je nutné se předem na toto vyšetření objednat přes on-line formulář. Tímto testem získají lidé potřebné výsledky včetně platného dokladu, který je potřeba k vycestování do některých zemí. Podrobnosti veřejnost již nyní najde na webových stránkách nemocnice v rubrice COVID-19. Tento test nyní nemocnice také nabízí v akci za 500 korun dárcům krevní plazmy (podrobnosti a podmínky této slevy najdou dárci na webu nemocnice).0 zobrazení