Vyhledat

Hotel Věnec mění majitele

Aktualizace: 25. zář 2019

Město Mladá Boleslav se stane vlastníkem rozsáhlého komplexu v historickém centru, jehož součástí je hotel Věnec na Staroměstském náměstí. Koupi této nemovitosti za cenu 54 milionů korun od stávajícího vlastníka, společnosti Alafia Centrum, schválilo zastupitelstvo na jednání 23. září. Primátor Raduan Nwelati prohlásil toto rozhodnutí za velmi důležité a je přesvědčen, že budoucnost potvrdí jeho správnost. Město zaplatí dohodnutou sumu ve dvou splátkách, první ještě letos, druhou v roce 2020.


Město si nechalo zpracovat znalecký posudek ve třech variantách, podle kterých byla odhadnutá tržní hodnota prodávané nemovitostii  stanovena ve dvou případech 50 mil. Kč a v jednom případě 58 mil. Kč. Podle primátora dohodnutá kupní cena odpovídá dnešním cenám realit v této lokalitě. Navíc zdůraznil, že se jedná o architektonicky cenný objekt (projekt přestavby zpracoval arch. Jiří Kroha), který se po příslušné opravě stane skutečnou okrasou historického centra.

Primátor Nwelati také uvedl, že při opakované prohlídce komplexu se on i další členové vedení města a samosprávných orgánů mohli přesvědčit, že hotel je ve slušném stavu. Výjimkou je velký sál, který bude vyžadovat větší rekonstrukci. Podle osobního názoru primátora by bylo správné z tohoto objektu vytvořit prvorepublikový zážitkový hotel, který by přitáhl turisty do Mladé Boleslavi. Otázky budoucího využití hotelu, jeho rekonstrukce a dalších souvisejících otázek bude ovšem předmětem dalších jednání. "Nyní nemusíme spěchat a budeme mít dostatek času vymyslet, aby objekt byl využit co nejlépe," řekl primátor. 

Odkup hotelu městem také zabrání reálné možnosti, že případný jiný kupec by mohl v této cenné lokalitě hotel proměnit v ubytovnu zahraničních dělníků v této cenné lokalitě. (Zdroj: www.mb-net.cz)


0 zobrazení