Vyhledat

Hodina s primátorem odstartuje v prosinci

Aktualizace: 19. lis 2019

Rádio MB chystá nový pořad s názvem Hodina s primátorem. V živém vysílání ho uslyšíte od prosince každou lichou sobotu. Moderátoři budou s Raduanem Nwelatim řešit nejpalčivější problémy našeho města a prostor dostanou také samotní posluchači. Samotný pořad odstartuje v sobotu 7. prosince. Pokládat otázky primátorovi Mladé Boleslavi budou moct posluchači vždy jednou za dva týdny od 11 do 12 hodin.


Kdo je Raduan Nwelati?


narodil se 26. července 1966 v Praze. Původním povoláním je lékař ortoped. Je ženatý, má dvě dospělé děti. Svojí profesní dráhu zahájil v dubnu 1991 na ortopedickém oddělení mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice jako lékař-sekundář, kde získal atestaci v oboru ortopedie a v roce 2000 nemocnici opustil. V letech 2000 až 2004 provozoval soukromou ortopedickou ambulanci v Mladé Boleslavi a v Lysé nad Labem. Na jaře roku 2004 se znovu stal zaměstnancem nemocnice v Mladé Boleslavi, kam nastoupil jako náměstek tehdejšího ředitele MUDr. Luďka Nečesaného. Na podzim téhož roku byl jmenován ředitelem nemocnice a v této pozici setrval až do podzimu roku 2006.

Na podzim roku 2006 byl zvolen primátorem Mladé Boleslavi a v této setrvává již třetí volební období dodnes. Jak sám říká, jeho hlavním koníčkem je práce. Ti, kteří ho znají, o něm říkají, že je workoholik, jemu to ale nevadí, pracovat ho prý baví. Pokud najde volný čas, tak rád cestuje, má rád vodu a plavání, jachting, kempování, přírodu a skauting, v dětství a během dospívání byl aktivním skautem a skautským vůdcem.

V říjnu 2018 kandidoval ve volbách do Senátu Parlamentu České republiky a stal se senátorem za senátní obvod č. 38, Mladoboleslavsko a Turnovsko. I nadále zůstává primátorem Mladé Boleslavi. „Domnívám se, že každodenní kontakt s občany a jejich potřebami je pro fungování v celostátní politice velmi důležitý“ říká Raduan Nwelati.
81 zobrazení