Vyhledat

Gratulujeme sportovcům z Mladé Boleslavi

Parádní vstup do sezóny mají za sebou krasobruslařky BK Kraso Mladá Boleslav. Soňa Řehořková startuje v letošní sezóně mezi juniorkami, přestože věkově spadá ještě do žákovské kategorie. Zúčastnila se tří závodů Českého poháru, ze kterého se stanovuje nominace na mistrovství ČR. Po čtvrtém místě na VC Brna a šestém místě na VC Ostravy vybojovala zlatou medaili na VC Příbrami, a potvrdila tak výbornou formu. Na zimním stadionu v Ústí nad Labem se konal Pohár ČKS. Stříbrnou medaili si v silné konkurenci vybruslila Dominika Holánková mezi žačkami.

Další tažení boleslavských plavců za ziskem poháru nejmladšího žactva se uskutečnilo v Kralupech nad Vltavou na 5. kole Středočeského poháru. Zamířilo tam 12 oddílů s 159 plavci věkové kategorii 2010 a mladší. Plavecký oddíl Auto Škoda Mladá Boleslav vyslal 21 závodníků a pro některé to byla premiéra v závodní dráze. Výsledkem této výpravy byl zisk celé řady medailí. Nejlépe si počínala následující čtveřice: Natálka Štěpánková 4x zlato (50z, 100pz, 50m, 200VZ), František Musil 2x zlato, 1 stříbro a 1 bronz (50z, 100p, 200vz, 50m), Sára Horáková 2x zlato, 1 stříbro a 1 bronz (50p,100p,50Z,200vz), Eliška Převrátilová 2x zlato a 1 stříbro (100z, 100vz, 200vz). Další úspěch zaznamenali Mára Dudek si vyplaval úžasnou bronzovou medaili na 50p. Nepopulární, ale i tak parádní 4. místa získaly Bára Šrámková (50m, 100pz) a Eliška Sedláčková (50vz).

A pak tu máme judo. Jednou z posledních mistrovských soutěží judistů v letošním roce bylo mistrovství republiky dorostenců a dorostenek, které se konal první listopadovou sobotu, v neděli pak následovalo mistrovství republiky družstev dorostenek a přebor české republiky družstev starších žáků, všechny soutěže se konaly v Brně. Adam Kopecký zkompletoval svou sbírku medailí ze všech letošních šampionátů dorostenců, a ke zlatu z mistrovství Evropy a mistrovství světa přidal i titul mistra České republiky.