Vyhledat

Dezinfekce pro obyvatele Mladé Boleslavi a příjezd ochranných pomůcek do nemocnice!

Aktualizace: bře 30

Město Mladá Boleslav připravuje 27 míst pro distribuci dezinfekce všem obyvatelům města. Využije zařízení, ale také stánky, které se používají při prodeji na Adventních trzích, informoval o tom primátor města Raduan Nwelati. Část dezinfekcí už byla zakoupena, nyní se čeká na další dodávku potřebných půllitrových nádob, do kterých se tekutina bude stáčet. Dezinfekci rozdávají zdarma i další města na Mladoboleslavsku, například Mnichovo Hradiště, Benátky nad Jizerou, nebo Dobrovice.


V Benátkách nad Jizerou aktuálně provádí celkovou, plošnou dezinfekci autobusových zastávek a dalších frekventovaných lokalit.


Částečně oddechnout si může i Klaudiánova nemocnice, kam v neděli dorazila vládní dodávka respirátorů a ochranných pomůcek pro zdravotníky. Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček přivezl 600 kusů respirátorů s označením FFP3. Jedná se o respirátory, které byly součástí opožděné zakázky a ministerstvo se je rozhodlo věnovat tam, kde jsou více potřeba.


„Je na nemocnici, jak respirátory využije, my jim chceme pomoci v této svízelné situaci. Pro naše potřeby stačí roušky a pouze pár respirátorů necháváme například pro konzuly, kteří musí do rizikových zemí. Jsem rád, že k tomu podobně přistupuje celá řada dalších institucí státní správy,“ řekl po předání ministr Petříček.  Předání respirátorů se také účastnil člen představenstva nemocnice Martin Kouřil a náměstek ministryně práce a sociálních věcí Robin Povšík.


Podle předsedy představenstva nemocnice Ladislava Řípy je polovina respirátorů určena pro sociální služby, zbytek je pro nemocnici. „Protože naše nemocnice funguje 24 hodin denně budou tyto respirátory uskladněny u nás. Pouze v případě, že by je některé sociální zařízení potřebovalo – byl by tam někdo nemocný, tak by byly tyto respirátory směřovány pro zaměstnance sociálních služeb,“ řekl Řípa.


1,045 zobrazení