Vyhledat

Další nákaza na Mladoboleslavsku a hned sedm nových případů na Mělnicku.

V okrese Mladá Boleslav je aktuálně 17 lidí s nákazou novým typem koronaviru. Krajská hygienická stanice Středočeského kraje hlásí od včerejšího dne jeden nový případ. Horší je situace na sousedním Mělnicku, kde je za posledních 24 hodin hned sedm nových případů. Na Mladoboleslavsku se již 36 lidí uzdravilo a stále platí, že jeden člověk nemoci podlehl.


Další aktuální informace: - letní tábory by se mohly konat od 27. června, organizátoři se dohodli s hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou na opatřeních proti koronaviru.

- vláda zvažuje před dovolenými do zahraničí snížit a stanovit maximální cenu testů na covid-19 pro samoplátce, píší o tom dnešní Lidové noviny. Ministr zahraničí Tomáš Petříček to navrhl premiérovi Andreji Babišovi a projednat by ho měli na nejbližším zasedání kabinetu.

- koronavirus tu možná bude napořád, prohlásil to krizový expert Světové zdravotnické organizace Mike Ryan. Odborník zároveň zdůraznil, že se musí vynaložit obrovské úsilí, aby se virus dostal pod kontrolu, a varoval před snahami odhadnout, kdy vymizí.2,003 zobrazení