Vyhledat

Boleslavsko opět hledá talenty!

Přihlášky do čtvrtého ročníku soutěže, která je určena dětem, se mohou podávat do konce ledna. Akce, organizovaná Nadačním fondem Šance pro děti, měla v minulosti velký úspěch, v předchozích ročnících se podařilo nejen objevit řadu talentovaných dětí, ale především jim pomoci finančně i organizačně k tomu, aby se mohly dále zlepšovat. I tentokrát je soutěž určena jednotlivcům i skupinám, dětem od 8 - 18 let, a to z nejrůznějších oborů, ať už jde o umění, sport, kulturu či cokoliv dalšího.


"Možnost zúčastnit se nabízíme všem nadaným dětem, které bydlí v Mladé Boleslavi, nebo sem chodí do školy. Hlavní cenou je opět částka 50 tisíc korun, která je určena na rozvoj talentu. Stříbrný soutěžící dostane 30 tisíc a třetí místo oceníme částkou 20 tisíc. V každém ročníku, a ten letošní nebude výjimkou, se uděluje i mimořádné ocenění, které je věnováno soutěžícímu, vynikajícímu v ojedinělém nebo těžko měřitelném oboru," uvedl náměstek primátora Daniel Marek, který stál u zrodu této soutěže.


V minulosti se tak například podařilo pomoci mladému módnímu návrháři s uspořádáním první přehlídky, nebo autorské dvojici vydat knihu veršů. Děti se mohou hlásit samy, ale samozřejmě je může navrhnout kdokoliv, ať už rodič, trenér, učitel nebo kamarád.


Jak se hlásit?


Prostřednictvím webu www.sanceprodetimb.cz, kde také najdete všechny další potřebné informace. Poté budou v únoru probíhat castingy, na něž si porota pozve všechny přihlášené a posoudí jejich dovednosti. Odtud také vzejdou semifinalisté, kteří se v březnu utkají o účast ve finále.


Slavnostní finálový večer se uskuteční 25. dubna ve Škoda Muzeu. V porotě zasednou známé osobnosti, jako například zpěvák Tomáš Klus, Marek Ztracený, herečka Hana Vagnerová, Veronika Arichteva a řada dalších.


0 zobrazení