Vyhledat

Život v Mladé Boleslavi a v Mnichově Hradišti se pomalu vrací k normálu.

Aktualizace: kvě 9

Od 12. května zahájí provoz městské galerie v Mladé Boleslavi. Zatímco v Galerii pod věží a ve Sboru českých bratří se můžete těšit na nové výstavy, v Templu jsou stávající výstavy prodlouženy. Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi je znovu otevřeno od 11. května, V první fázi to bude výhradně pro individuální návštěvníky s ochranou dýchacích cest a za dodržení dalších bezpečnostních opatření, v dalších fázích se nabídka služeb návštěvníkům rozšíří. Od 27. května expozici Škoda Muzea obohatí nová výstava „S tradicí do budoucnosti: 125 let Laurin & Klement / Škoda“.


Mateřské školy zřizované městem budou otevřeny od pondělí 11. května. Při prvním vstupu do školy předloží zákonný zástupce žáka čestné prohlášení, kterým stvrdí seznámení s vymezením rizikových skupin stanovených ministerstvem zdravotnictví a prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění. Pokud zákonný zástupce tento dokument nepodepíše, nebude vstup dítěti do mateřské školy umožněn.


Vzhledem k tomu, že vláda svým usnesením umožnila přítomnost žáků devátých tříd ve školách, reagují na to i základní školy, které zřizuje město Mladá Boleslav. Hlavním důvodem, proč mohou deváťáci od 11. května zpátky do lavic, je příprava na přijímací zkoušky, které je čekají 8. června.

Knihovna města Mladá Boleslav je znovu otevřena už od 5. května. Čtenáři si mohou vypůjčit knihy, CD a časopisy.


Na magistrátu v Mladé Boleslavi se od pondělí rozšiřují úřední hodiny, a to nejvíce na hodně exponovaných pracovištích. V pondělí a středu bude úřední doba od 8 do 17 hodin na pracovištích: matriky, občanských průkazů, cestovních dokladů, Czechpoint a vidimace a legalizace a dále na registru vozidel a registru řidičů na odboru dopravy. Úřední doba všech ostatních pracovišť magistrátu bude v pondělí a ve středu 8:00 – 15:00.


Provoz MHD má být v běžném režimu obnoven 18. května, pokud se nezhorší epidemilogická situace.


Ve skladech firmy Škoda Auto se už v neděli půjde na noční směnu a tak i v mladoboleslavské automobilce se život pomalu vrací k normálu. Výsledky ŠKODA AUTO v prvním čtvrtletí ovšem výrazně ovlivnila pandemie koronaviru. Jaký dopad bude mít pandemie koronaviru Covid-19 v příštích měsících na celosvětový prodej vozů, nedokáže dnes nikdo přesněodhadnout. Jedno je však jasné: zastavením výroby jsme ve ŠKODA AUTO ztratili více než 100 000 vozů.


Také Mnichovo Hradiště ožívá V Mnichově Hradišti bude od pátku 15. května fungovat kino. Tento měsíc to bude pouze o víkendech. Také KLUB Mn. Hradiště s.r.o. obnovuje provoz. Naopak divadlo bude uzavřené do konce května. Inforcentrum funguje už od 4. května.


258 zobrazení