Policisté pátrají po zloději, který řádil v Jizerním Vtelně – škoda na odcizených věcech je půl milionu

Policisté hledají zloděje, který v době od 13. do 15. listopadu kradl v Jizerním Vtelně na Mladoboleslavsku. Zlodějů, kteří se zaměřili na novostavby a stavební buňky, mohlo být i více.

„Zatím neznámý pachatel se ve výše zmíněné době vloupal hned do 4 objektů v Jizerní Vtelně. Nejprve vstoupil na pozemek, kde následně u domu poškodil skleněnou výplň okna a rám a následně do domu vnikl a odcizil zde jednotku tepelného čerpadla a 4 kusy interiérových dveří a majiteli tak způsobil škodu ve výši 200 tisíc korun. To však pachateli zřejmě nestačilo a vydal se do dalšího domu, kde se stejným způsobem do domu dostal a i zde odcizil tepelné čerpadlo a vnitřní jednotku druhého čerpadla a způsobil tak škodu na odcizení i poškození téměř 260 tisíc korun. Poté se ještě vydal do nedaleké stavební buňky, kde se dostal dovnitř, ale nic neodcizil. Vybral si proto ještě další stavební buňku, kde vypáčil dveře a uvnitř odcizil bednu s drobným nářadím, jako jsou šroubováky, šrouby, brusné příslušenství apod., dále AKU vrtačku a vrtačku, vše v celkové hodnotě 10 tisíc korun,“ uvedla mluvčí Policie ČR v Mladé Boleslavi Barbora Schneeweissová.

Tímto jednáním způsobil neznámý zloděj škodu v celkové výši půl milionu korun. Mladoboleslavští policisté po pachateli pátrají a vyhodnocují dostupné kamerové záznamy z okolí. V případě dopadení a prokázání viny pak může pachatel skončit až na 2 roky ve výkonu trestu odnětí svobody.