Policisté kontrolovali cizince na ubytovnách – zajistili menší množství pervitinu a přes 600 gramů marihuany

Policisté v tomto týdnu kontrolovali ubytovny v Mladé Boleslavi a Nové Vsi – Branžeži. Při kontrolách se zaměřili na to, zda se v ubytovnách nenachází osoby, které jsou vedené v celostátním pátrání, a také na to, zda cizinci mají platné doklady opravňující je k pobytu na území České republiky. Ani v jednom případě policisté u cizinců problém s doklady, nebo s povolením k pobytu na území České republiky nezjistili. Celkem zkontrolovali 5 ubytoven a 208 osob, informovala o tom mladoboleslavská policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Co však policisté během kontrol odhalili, byly drogy. V jednom případě zajistili gram pervitinu a půl gramu marihuany a jejich držitelům na místě udělili blokovou pokutu. V dalších dvou případech však policisté odhalili a následně zajistili více jak 600 gramů marihuany. Za přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu tak v případě prokázání viny může její držitel skončit až na rok ve vězení.

Na bezpečnostním opatření se kromě policistů z Územního odboru Mladá Boleslav podíleli i příslušníci cizinecké policie a polští kolegové, kteří v Mladé Boleslavi působí v rámci projektu společných hlídek od začátku září.