Nutrie v Mladé Boleslavi zaútočila na psa – majitelka pro něj musela vyhledat veterinární pomoc

Přemnožené nutrie začínají trápit návštěvníky mladoboleslavského lesoparku Štěpánka. Ačkoliv zejména děti vnímají tyto vodní krysy jako atrakci a chodí je krmit, lidé by se měli mít na pozoru. Zrovna nedávno totiž nutrie napadla psa, kterého nedaleko koupaliště venčila jeho majitelka.

Bylo nutné vyhledat pomoc veterináře a žena se svým příběhem v pondělí obeznámila zastupitele na jednání magistrátu. Podle jejích slov už problémy s nutriemi byly v minulosti.

Vedení města bude podle mluvčí Šárky Charouskové hledat řešení, aby k podobnému nebo horšímu útoku už nemohlo dojít. Řešení však musí být v rámci platných předpisů. Dosud totiž není lov nutrií na území města povolen.

„V Mladé Boleslavi doposud s nutriemi žádný větší problém nebyl, protože jich nebylo tolik. Teď se ale zdá, že hrozí jejich přemnožení, proto se to musí řešit velmi razantně, i když samozřejmě v rámci platné legislativy,“ uvedla pro Boleslavský deník Šárka Charousková.

K razantnímu a rychlému řešení se přiklonil i primátor Raduan Nwelati a také on přislíbil rychlé řešení situace. Kromě instalace cedulí s osvětou o těchto zvířatech a zákazem jejich krmení se na místo podél říčky Klenice zaměří i městská policie.