Nové dopravní hřiště v Mnichově Hradišti je téměř hotové

Dopravní hřiště v areálu bývalého letního kina poblíž státního zámku v Mnichově Hradišti je téměř hotové. V úterý 29. září si ho může vyzkoušet široká veřejnost, která se tu zároveň dozví o dopravní bezpečnosti. Na přelomu září a října tu začne výuka žáků čtyř tříd ze škol z Mnichova Hradiště a okolí. Zároveň dojde k otevření prostranství pro veřejnost – během vymezených časů bude moci využívat hřiště každý ohleduplný návštěvník. Slavnostní otevření spojené se zábavným i dopravně bezpečnostním programem proběhne v úterý 29. září od 15 do 18 hodin.


Další fáze obnovy dopravního hřiště, vybudování přípojek inženýrských sítí, rekonstrukce či vybudování zázemí, si vyžádají delší čas. Na jejich přípravě však začneme pracovat již po spuštění zkušebního provozu. Do budoucna by u samotného hřiště měla přibýt učebna pro teoretickou část dopravní výuku a toalety. V plánu je také vybudování malého občerstvení či půjčovny vybavení.


Obnova dětského dopravního hřiště byla podpořen dary Nadačního fondu ŠKODA AUTO a společnosti ŠKODA AUTO a.s. Akce je dále realizována za využití finančních prostředků z programu MŮJ KRAJ – Participativní rozpočet Středočeského kraje. Náklady na obnovu hřiště dosahují 1,9 mil. Kč. Dotace a dary pokryjí více než polovinu z nich.