Nová výdejna léků bude otevřena 21. října

Pouhých pět měsíců trvalo Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi vybudování nové výdejny léků. Do nově vzniklých prostor se přestěhuje původní lékárna z interního pavilonu. Lékárníci v nových prostorách poprvé veřejnost obslouží ve středu 21. října. Lidé musí počítat s tím, že v pátek 16., v pondělí 19. a v úterý 20. října budou moci v areálu nemocnice využít pouze lékárny u hlavního vchodu na třídě Václava Klementa. Po tyto dny se bude lékárna z interny kompletně stěhovat včetně původního vybavení.


Nová výdejna léků bude mít totožný provoz jako lékárna v interně. Provozní doba je pouze ve všední dny od 8 do 14 hodin. Telefon zůstává také stejný: 326 743 603.
Nové prostory vznikly v nevyužívaném vnitrobloku mezi hlavní spojovací chodbou a chodbou do nové interny. Nemocnice tak elegantně využila volné místo a zároveň usnadní pacientům a návštěvníkům vyzvedávání léků. Lékárna je totiž na trase z hlavní spojovací chodby nemocnice do nového parkovacího domu. Vstup do nové lékárny bude původní kanceláří dobrovolnického centra, které se kvůli této stavbě na začátku letních prázdnin přestěhovalo do budovy porodnice. Do původních prostor lékárny v interním pavilonu se následně přestěhují ambulance ORL oddělení z polikliniky Modrá hvězda.