Požár v obci Plazy – škoda za 4 miliony a deset evakuovaných osob

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v neděli v obci Plazy na Mladoboleslavsku, kde došlo k požáru mycí vany na plasty ve společnosti Ascorium. Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události vyslalo profesionální jednotku z Mladé Boleslavi se dvěma cisternami, automobilovým žebříkem, speciálním kontejnerem kombinovaného hašení a velitelským vozidlem, zároveň vyjel i vyšetřovatel požárů. Poplach byl vyhlášen také jednotce sboru dobrovolných hasičů obce Březno, která vyrazila na pomoc s velkoobjemovou cisternou.

„Došlo k poničení přístrojů ve firmě, která se zabývá výrobou plastových věcí do vozidel a také k zakouření haly. Evakuováno bylo deset lidí a čtyři osoby, které se nadýchaly kouřem, převezli záchranáři do nemocnice. Škoda je vyčíslena na čtyři miliony korun, hasičům se podařilo uchránit hodnoty za 20 milionů korun,“ řekla Rádiu MB mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

„Požár se podařilo dostat pod kontrolu ve 21.13 hodin, kdy také velitel zásahu ohlásil operačnímu středisku lokalizaci. Současně požádal o vyslání výkonného ventilátoru, který má ve výbavě podniková jednotka ŠKODA AUTO a.s. Hasiči pak dohašovali menší ohniska a pokračovali v odvětrávání objektu. Po závěrečné likvidaci ve 22.45 hodin byl objekt předán zástupci firmy s nařízenou dohlídkou po dobu čtyřiadvaceti hodin a jednotky se postupně začaly vracet na základny,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

Na objasnění příčiny vzniku požáru spolupracuje územně příslušný vyšetřovatel se svým krajským kolegou, oba se na místě opět sešli v pondělí dopoledne na došetření.

FOTO: HZS Středočeského kraje