Muž v Mladé Boleslavi ztratil peněženku – nálezce radostně utrácel, jenže spadla klec

Čtyřiašedesátiletý muž nahlásil 23. srpna ztrátu peněženky, a to včetně platební karty a dokladů. Ke ztrátě mělo dojít v přesně nezjištěné době od 18. do 20. srpna v Mladé Boleslavi.

Provedeným šetřením policistů a po vyhodnocení kamerových záznamů bylo zjištěno, že tuto peněženku následně našel šestatřicetiletý muž, který se však rozhodl peněženku nevrátit a využít peníze z platební karty ve svůj prospěch. A tak i učinil. Na několika místech provedl výběr hotovosti z bankomatu a s kartou zaplatil i v několika obchodech na území Mladé Boleslavi a Prahy, kdy se výše všech finančních transakcí vyšplhala na téměř 200 tisíc korun. To vše realizoval během jediného dne.

Policisté zloděje dopadli

„V pondělí 20. září 2021 zahájili mladoboleslavští kriminalisté trestní stíhání tohoto muže pro spáchání přečinu krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Dále policisté muži sdělili podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, neboť byl v srpnu policisty ve dvou případech kontrolován pří řízení motorového vozidla, do kterého usedl pod vlivem metamfetaminu a marihuany,“ uvedla mluvčí Policie ČR v Mladé Boleslavi Barbora Schneeweissová. V případě prokázání viny hrozí muži až 5letý trest odnětí svobody.