Mnichovo Hradiště otevřelo krásné a moderní dopravní hřiště

Nové dopravní hřiště v Mnichově Hradišti má velký počet inovativních prvků. Na sportovišti mohou získávat vhodné dopravní návyky jak děti, tak i veřejnost, pro kterou bude hřiště rovněž otevřené. Areál vnikl díky podpoře města Mnichovo Hradiště a na jeho výstavbě se podílela mladoboleslavská společnost USK.


Obnovené dopravní hřiště se nachází v areálu bývalého letního kina poblíž zámku. Nyní, hned po otevření, na něm začne výuka žáků čtvrtých tříd ze škol z Mnichova Hradiště a okolí. Zároveň dojde k otevření prostranství pro veřejnost – během vymezených časů bude moci využívat hřiště každý ohleduplný návštěvník. Prvky jsou vyrobené na míru včetně mobilních dřevěných překážek. Výuku budou zajišťovat městští strážníci.


„Máme radost z toho, že po téměř třiceti letech v Mnichově Hradišti vznikla stavba, která zvláště v dnešní době, kdy je v našem kraji tak intenzivní doprava, pomůže dětem, mladým lidem i veřejnosti v tom, aby získali vhodné dopravní návyky,“ vysvětluje starosta města Mgr. Ondřej Lochman, Ph. D. a dodává: „silnice i další komunikace tak budou pro naše obyvatele – díky hřišti – zase o něco bezpečnější.“


„Těší nás, že jsme zde využili zkušenosti z dopravního stavitelství a vlastně i dopravy jako takové a mohli jsme se v Mnichově Hradišti podílet na obnově dopravního hřiště,“ říká jednatel společnosti USK Ing. Jan Horák a doplňuje: „Věřím, že dílo bude dětem i veřejnosti v Mnichově Hradiště dlouho a dobře sloužit.“


Obnova dětského dopravního hřiště byla podpořena dary Nadačního fondu ŠKODA AUTO a společnosti ŠKODA AUTO a.s. Akce je dále realizována za využití finančních prostředků z programu MŮJ KRAJ – Participativní rozpočet Středočeského kraje. Náklady na obnovu hřiště dosahují 1,9 mil. Kč. Dotace a dary pokryly více než polovinu z nich.