Mnichovo Hradiště má nové Komunitní centrum

V Mnichově Hradišti bylo ve středu slavnostně otevřeno Komunitní centrum, které bude sloužit nejen jako jídelna pro stovky žáků s kapacitou 800 obědů denně, ale také jako volnočasový prostor pro vzdělávání i zábavu. Multifunkční budova nabízí zázemí hned několika institucím a pomůže řešit problém stávající dosluhující infrastruktury. Nachází se v Mírové ulici, tedy v centru města. Práce trvaly zhruba rok a jedná se o největší a nejnákladnější projekt v letošním roce. Investice si vyžádala více než 60 milionů korun a s náklady pomohla dotace z EU ve výši téměř 20 milionů korun.

„Chytrá krabička Mnichova Hradiště“ kombinuje zajímavou architekturu a prostory, jenž spojují několik funkcí, které tu pro děti a mládež doposud chyběly. Novostavba vyrostla na místě stávající budovy, kterou využíval KDM a která byla v dosloužilém stavu.

V přízemí budovy se nachází školní jídelna pro základní školu a školní kuchyně, kterou využije jak základní, tak mateřská škola. První patro poskytuje velmi variabilní prostory určené pro sociální služby zaměřené především na rodinu, děti a mládež a zároveň prostory pro volnočasové aktivity, které nabízí Klub dětí a mládeže.

Komunitní centrum má zelenou střechu

Zelená střecha se stává módní záležitostí a právě takovou se může pochlubit i nové Komunitní centrum v Mnichově Hradišti. Kromě toho, že vypadá atraktivně a neokoukaně, nabízí také řadu výhod. Zatravněné zelené střechy totiž izolují střechu, vytvářejí příjemné mikroklima, chrání střešní krytinu a v neposlední řadě také dokáží vdechnout střeše zcela nový vzhled.