Mladoboleslavský zvířecí útulek se představil veřejnosti

Mladoboleslavský zvířecí útulek, který se buduje nedaleko města automobilů, konkrétně u městyse Březno, se představil zájemcům na Výstavišti. Náměstek primátora Daniel Marek potvrdil, že práce v těchto dnech finišují. Přesný termín otevření útulku a jeho zpřístupnění pro veřejnost bude upřesněn. Město ovšem už tento pátek stavbu převezme. Akci na Výstavišti moderovala Kateřina Kašparová a mantrailingový stánek informoval o šikovnosti psů, kteří umí svého pána vystopovat na kilometry daleko. O hudební doprovod se postarali Filip Šubr a Katka Dovínová.


Samotný útulek u Března disponuje devatenácti kotci pro psy a má také dvě místnosti pro kočky. Sloužit bude přednostně pro umisťování ztracených zvířat z Mladé Boleslavi, ale zároveň se jedná i s dalšími obcemi o možnostech jeho využití.
Podle náměstka primátora je umístění výhodné hned z několika důvodů. V současné době se musí ztracená zvířata vozit do vzdálenější Lysé nad Labem a také náklady za umístění zvířat z Mladé Boleslavi v novém útulku budou pro město nižší. Zároveň to bude možná i jakási atrakce. Dobrovolníci mohou psy venčit v lese a po příjezdu tu děti v létě uvidí také hejno hus, nebo pasoucí se krávy. Po příjezdu k hájence jednoduše zapomenete na starosti všedního dne. Přáním Daniela Marka je vybudovat také psí hotel, záležet ovšem bude na ekonomické situaci.