Mladoboleslavská Škodovka přestaví pro policisty stovky kodiaqů

Škoda Auto vyhrála tendr na přestavbu 500 vozů Kodiaq pro potřeby Policie ČR. Běžná civilní auta pro ně vybaví policejní technikou a polepy. Do služeb bezpečnostního sboru tak přibudou další SUV. Škodovka s ministerstvem vnitra uzavřela vloni smlouvu na zhruba 3300 nových aut, 1853 z nich budou právě kodiaqy. Prvních 500 nyní mladoboleslavská automobilka začala upravovat pro policejní potřeby. Stříbrná auta budou opatřeny policejními polepy a vybaveny prostředky zvláštního určení. Vozidla, která jinak nemají žádné úpravy nad rámec sériově vyráběných specifikací, budou osazena majáky na střechu, přípravou pro radiostanici a příslušenstvím, jako jsou například dělicí mříže do zavazadlového prostoru či koberce.


Všech 500 přestavovaných vozů je poháněno zážehovým motorem 2,0 TSI/140 kW v kombinaci se sedmistupňovou převodovkou DSG a vychází z výbavového stupně Ambition.


Mladoboleslavská automobilka od roku 1993 předala resortu ministerstva vnitra víc než 20.000 aut nejrůznějších modelů a specifikací.

Foto: skoda-storyboard.com