Senioři v Mladé Boleslavi si mohou nechat přivézt nákup

Podobně jako na jaře při první vlně koronaviru spouští vedení města službu na dovoz nákupů z lékárny i běžných nákupů pro seniory nad 60 let. Každý pracovní den od úterý 27. října od 8.00 do 18.00 hodin mohou lidé volat na cell centrum 773 228 966. “Je nutné, abychom všichni byli zodpovědní, chránili zdraví své i svých občanů, a také proto tuto službu obnovujeme,” řekl primátor Raduan Nwelati.

Jak funguje služba nákupů z lékárny?

Senioři si mohou nechat dovézt jak léky předepsané přes e-recept, tak i veškerý sortiment lékárny, na který se nevztahuje potřeba e-receptu (např. také potravinové doplňky, vitaminy, obvazy apod.), či kombinaci obojího. U nákupů bez e-receptu je limit 2000 korun. 

Call centrum na čísle 773 228 966 přijímá objednávky od úterý 27. října každý pracovní den od 8.00 do 18.00 hodin. Objednávky přijaté do 13.00 hodin budou vyřízeny téhož dne (pokud jsou léky dostupné na centrálním skladu a pokud to kapacita kurýra umožňuje). V případě objednávek přijatých po tomto času záleží na vytíženosti lékárny, dostupnosti léků a kapacitách kurýra. Dovoz probíhá každý pracovní den od 9.00 do 17.00 hodin.

Senior hradí pouze hodnotu nákupu z lékárny, kurýrovi je možné platit v hotovosti, či kartou. Dovoz je zdarma. 

Služba je určena občanům bydlícím v Mladé Boleslavi a příměstských částech: konkrétně seniorům nad 60 let, zdravotně postiženým, osamělým rodičům s dětmi, osamoceným nemocným osobám.   

Jak funguje služba nákupů? 

Senioři si mohou nechat dovézt nákup, hodnota nákupu nesmí přesáhnout 700 Kč/den.

Call centrum na čísle 773 228 966 přijímá objednávky od úterý 27. října každý pracovní den od 8.00 do 18.00 hodin. Objednávky přijaté do 13.00 hodin budou vyřízeny téhož dne, pokud to kapacita kurýra umožňuje. V případě objednávek přijatých po tomto času záleží na vytíženosti kurýra. Dovoz probíhá každý pracovní den od 9.00 do 17.00 hodin. Všechny nákupy probíhají v Kauflandu a jsou doručovány v jednorázové tašce. Pokud senior objednává maso, je dodáváno pouze balené. 

Senior hradí pouze hodnotu nákupu, kurýrovi je možné platit v hotovosti, či kartou. Dovoz je zdarma. 

Služba je určena občanům bydlícím v Mladé Boleslavi a příměstských částech: konkrétně seniorům nad 60 let, zdravotně postiženým, osamělým rodičům s dětmi, osamoceným nemocným osobám. 

ZDROJ: WWW.MB-NET.CZ