Mladá Boleslav se chystá na oblíbenou Muzejní noc

Mladá Boleslavi zažije po roční pauze oblíbenou Muzejní noc. Konat se bude v pátek 24. září a program chystá Galerie Pod Věží, Městský palác Templ, mladoboleslavský hrad, Leteckého muzeum Metoděje Vlacha, Sbor českých bratří a ŠKODA Muzeum.

Na nádvoří hradu budou Páni z Kolína

Muzeum Mladoboleslavska letošní ročník připravilo ve vojenském duchu. Přeneseme se do dob sedmileté války, tj. do druhé poloviny 18. století. Hlavním partnerem programu je tentokrát skupina historického šermu Páni z Kolína, která je zárukou, že program bude vskutku atraktivní – na nádvoří hradu budou k vidění nejen ukázky střelby z křesadlových předovek, ale také výcvik v zacházení s puškami, s halapartnami, pochopitelně dojde i na šerm. Čerstvě zrekrutovaní nováčci z řad návštěvníků pak poznají, že být vojákem v pěším pluku Její Milosti císařovny Marie Terezie rozhodně nebylo nic snadného, vždyť zapamatovat si třeba desítky pohybů spojených s nabitím pušky a následným vystřelením bude i pro ně složité. Návštěvníci si budou moci prohlédnout a třeba i potěžkat pušky, se kterými tehdejší vojáci bojovali, zkusmo si sevřít do ruky šavli či kord nebo zamířit s dobovou pistolí. To vše s příslušným výkladem muzejních historiků. Vedle zbraní z doby 18. století ukáží muzejníci i zbraně z dalších období, třeba z pravěku. Začátek bude v 17 hodin a navštívit bude možné všechny muzejní expozice a výstavy.

Galerie pod věží chystá výstavu i vyhlídku

Příchozí uvidí výstavu obrazů Květuše Burešové a Zuzany Muzikant Jeřábkové. Volně přístupné budou podzemní prostory a otevřená bude rovněž vyhlídková věž.

ŠKODA MUZEUM nabídne výstavu i koncert

I zde bude vstup do expozic zdarma. Těšte se na výstavu 120 let ŠKODA Motorsport, komentované prohlídky a koncert kapely The Tap Tap.

Letecké muzeum Metoděje Vlacha představí letadla a potěší koncertem

Těšte se na vyhlídkové lety, letecké ukázky originálů i replik, tandemové seskoky a jazzový koncert.

Městský palác Templ nabídne výstavu a dílny pro děti

Výstava v galerii: J. Šafr, E. Pikartová, J. Hanuš – Obrazy, keramika a plastiky. Děti se mohou těšit na výtvarné dílny, ražbu mincí a Archeologické hřiště.

Sbor českých bratří chystá koncert a výstavu akademické malíře

Připraven bude koncert Křišťálové mísy, výstava akademického malíře Miroslava Konráda a výstava fotografií členů mladoboleslavského fotoklubu Sokol.